fbpx

Sausio 20-ąją dieną, 18 valandą pilies kiemelyje vyks Tauragė – Lietuvos Kultūros Sostinė 2023 atidarymo renginys. Ilgai lauktus ir ypatingus metus atidarys įspūdingas teatralizuotas šviesos bei muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“. Net 150 šokėjų, dainininkų ir aktorių pasakos sudėtingą ir daugiau nei 500 metų skaičiuojančią Tauragės krašto istoriją.

Jau sausio 20-ąją dieną startuojančio pirmojo Kultūros Sostinės metų renginio organizatoriai žada unikalų ir įsimintiną reginį. Šviesos instaliacijomis papuošti pilies bokštai ir transformavęsis kiemelis taps scenografijos kraštovaizdžiu ir pakvies atsigręžti į Praeities kelią, kartu keliauti Bendrystės keliu, pasigėrėti Pasaulio keliu, trumpai žvilgtelėti į Ateities kelią ir grožėtis Žaliuoju keliu. Penki Keliai, tai – šių metų Kultūros Sostinės koncepcija, kurią Tauragės Lietuvos Kultūros Sostinės 2023 komanda paskelbė koncepcijos pristatymo metu praeitų metų gruodžio mėnesį.

Pirmajam renginiui Kultūros muitinė – penki keliai“ pilies kiemelis pasirinktas neatsitiktinai, nes būtent XIX amžiaus viduryje pastatytame pilies pastate iš pradžių buvo įrengta muitinė.

Atidarymo renginyje sieksime atsiremti į savo šaknis ir papasakoti it į neišpainiojamą mazgą susipynusią Tauragės istoriją tarp Skalvos ir Karšuvos žemių, tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos, tarp katalikybės ir reformacijos. taip sukurtą ryškų ir epinį pasakojimą pristatė Tauragiškiams gerai pažįstama Kultūros centro vyriausioji renginių režisierė Algima Juščiuvienė. „Norime vaizdingai įkūnyti Tauragės daugialypiškumą.“

Tauragiškių ir svečių lauks kvapą gniaužiantis performanso garso takelis, kuris palies plačiausią diapazoną: nuo kuklaus ir subtilaus lietuviškų instrumentų skambesio, iki trankaus šiuolaikinio garso. Renginio metu atveriamus Kultūros muitinės vartus vainikuos Tauragės Kultūros ambasadoriaus Liudo Mikalausko bei choro Gloria pasirodymai.

Tauragė didžiuojasi ilgametę patirtį turinčiais profesionalų ir mėgėjų meno kolektyvais, sklandžiu ir efektyviu bendradarbiavimu tarp kultūros įstaigų, pripažintais ir kraštą garsinančiais tarptautiniais festivaliais, renginiais ir iniciatyvomis. 

Kultūra Tauragėje auga. Suteikiama vis daugiau finansinių galimybių pasiekti aukščiausius rezultatus, vyksta kultūriniai mainai, galiausiai, keičiasi požiūris į kultūrą.– kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.

Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos, ir užsienio gyventojams.