fbpx

Fotografo dokumentalisto Tado Kazakevičiaus nuo 2019-ųjų kuriamas fotografinis ciklas „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyta Tauragėje – Lietuvos kultūros sostinėje 2023. Atidarymas vyks jau senokai duris užvėrusios buvusios skaičiavimo mašinų elementų gamyklos gamybinėse patalpose, tauragiškių vadintose „Skaičiukais“. Vakaro metu skambės eksperimentinės muzikos kompozitoriaus Pijaus Džiugo Meižio autorinė garso instaliacija, sukurta specialiai šiai parodai.

Nuostabiai tapybiškos, nykstančios industrijos paskutinius atodūsius jautriai išreiškiančios Tado Kazakevičiaus fotografijos bus pristatomos stambiu formatu didžiulėje gamykloje, kurios sienos prisimins jau nutilusį mašinų gaudesį.

„Kokį grožį, kokią estetiką galima rasti gamybinėse patalpose, kur žmonės dirba sunkų fizinį darbą? Patį tikriausią. Šiandien grožiui mes esame suteikę labai konkrečią reikšmę: gražu yra tai, kas švaru, sterilu, tvarkinga, nauja, jauna… Tačiau tame nėra charakteringumo, o būtent tai grožį ir paverčia – gal kartais ir subjektyviu, bet – grožiu. Atsilupusios sienos, nutrupėję dažai, suadyti arba ištepti drabužiai – tai charakteringa, todėl beprotiškai gražu“, – teigia fotomenininkas Tadas Kazakevičius. [Gedimino Kajėno parengtas interviu, „Tadas Kazakevičius. Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“, 8diena.lt, 2020].

Kviečiame iš naujo patirti neatsiejamą Tauragės tapatybės dalį – galingą industriją, kuri naujomis spalvomis atsiskleis unikalioje vietoje bei garsu ir vaizdais papasakos užmirštas fabrikų gyvenimo istorijas.

Daugiau apie parodą

Parodos rėmėjai: UAB „Argimetas“, UAB „Cramo“

Apie festivalį
Birželio 2–spalio 15 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra festivalis, jau penktus metus apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi.

Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.

Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Šiemet per šimtmečių ir dabarties kaleidoskopą žvelgiame į miesto tapatybę bei meno kalba analizuojame miesto veidą kaustančius stereotipus. 2023 m. festivalio šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi du kartus“.

 

Kiti festivalio „Kvadratu“ renginiai:

08 28 19.00 Ekskursija dviračiais po KVADRATU lauko parodas.
Susitikimas su parodos „Kaip gyveni, kunige?“ autore Rūta Žuke, parodų kuratoriumi Juozu Petkevičiumi ir Meninio tyrimo apie Tauragę autore Renata Karvelis.

09 22 16.00 Diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“.
Dalyvauja dr. Nerija Putinaitė, dr. Inga Vinogradnaitė, moderuoja Renata Jančiauskienė. Tauragės pilies menės

09 22 18.00 Ekskursija dviračiais po lauko parodas.
Susitikimas su parodos „Metalistai“ kuratoriais Renaldu Malychu ir Juozu Petkevičiumi.

09 29 18.00 Tado Kazakevičiaus fotografijų parodos „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ pristatymas.
Gyvas Pijaus Džiugo Meižio muzikos pasirodymas. Paroda eksponuojama iki 10/15

10 07 Ekskursija dviračiais po KVADRATU parodas.
Susitikimas su parodos „Camera Obscura Tauragė“ autoriais ir Tado Kazakevičiaus parodos „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ lankymas

 

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija.
Festivalis KVADRATU yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis
Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Gaurės g. 22, „Skaičiukai“

 • Renginio laikas:

  09-29, Pn
  18:00

 • Renginio kaina:

  NEMOKAMAS