fbpx

Lietuvos Respublikos Seimui 2023-uosius paskelbus Klaipėdos krašto metais, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ėmėsi įgyvendinti ypatingą šioms progoms skirtą projektą – choreografinių miniatiūrų koliažą „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“. Jame universalia judesių, šokio, muzikos, vaizdų kalba pasakojama apie Klaipėdos krašto unikalumą ir amžių tėkmėje bei istorinių pervartų akivaizdoje kintančią šio krašto gyventojų tapatybę.

„Ieškojome ir radome sąsajų tarp judesio, kalbos, istorijos,“ – pasakoja vienas projekto meno vadovų Aurelijus Liškauskas. „Klaipėdos praeitis, dabartis ir ateitis neatsiejama nuo gamtos, jūros, jūreivių… Išvysite senoviniais autentiškais rūbais pasipuošusius žmones, atliekančius senovines apeigas, geriančius kafiją, nes tik Klaipėdos krašte ja mėgautasi jau prieš šimtą metų. Visas dalis jungia jūra, kuri šio krašto žmones maitino, susiejo jų gyvenimus per bendrą veiklą, išskyrė išvykusius į tolimas keliones ar visam laikui pasiglemžė iš jos negrįžusius. Ir, žinoma, vaizduojamos šį kraštą purčiusios negandos, žemių dalybos, kurios, laimei, atvedė į Klaipėdos krašto gražinimą Lietuvai, kuo mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės“.

Atlikėjai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė
Solistai: Mindaugas Gedvilas, Safina Judina
Choreografai: Roman Budko, Viktorija Galvanauskienė, Aušra Krasauskaitė, Yuliia Kovalenko, Laura Carolina Figueroa Orduz, Brayan Steven Valencia Sarmiento, Roman Semenenko, Daria Verovka, Kirstin Ann Zahradnick

Bilietai

Bilieto kaina – 5 eur.

Renginio mecenatas: Tauragės Rotary klubas

Apie festivalį

Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis – kraštiečio, Tauragės garbės piliečio Liudo Mikalausko maloni duoklė savo gimtajam kraštui. Tai – tradicinis festivalis, kuris keičia Tauragės regiono kultūros žemėlapį bei kasmet tampa dideliu traukos centru vakarų Lietuvoje. Festivalio veiklose bendradarbiaujama su pagrindiniais Lietuvos festivaliais, tokiais kaip Pažaislio muzikos festivalis, Kristupo vasaros festivalis, taip pat Nacionaline filharmonija, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru.

Vidutinis festivalio koncerto žiūrovų skaičius siekia apie 600 lankytojų, atvykstančių ne tik iš Tauragės, bet ir iš visos Lietuvos. Festivalis kasmet prisideda prie žiūrovų kultūrinio švietimo, ugdo jų muzikinį skonį, skatina domėtis klasikine muzika bei pabrėžia Tauragės krašto kultūrinį išskirtinumą.

Festivalio koncertuose nuo jo įkūrimo koncertavo visi žinomiausi šalies orkestrai, kolektyvai, solistai, tokie kaip Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Klaipėdos kamerinis orkestras, orkestras NIKO, Kauno valstybinis choras. Festivalio programoje dalyvavo atlikėjai iš Suomijos, Portugalijos, JAV, Belgijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Baltarusijos, Ispanijos ir kitų šalių. Festivalyje lankytojai galėjo gėrėtis Maestro Virgilijaus Noreikos, prof. Petro Bingelio, dirigento Gintaro Rinkevičiaus, dirigento Juozo Domarko, baleto primarijaus Nerijaus Juškos, akordeonisto Martyno Levickio, žinomų solistų Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino, Onos Kolobovaitės, Vaidos Genytės, Rafailo Karpio ir kt. talentais.

Pasiruoškite svaigioms vasaros akimirkoms drauge su XIII tarpt. Tauragės muzikos festivaliu ir Taurage – Lietuvos kultūros sostine 2023!

 

Festivalio programa

Donato Zakaro kantata „Magnificat“
Liepos 13 d.

Luisa Sobral: Dansado
Rugpjūčio 3 d. 19 val., Tauragės pilies kiemelyje

Šokio spektaklis „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“
Rugpjūčio 17 d. 19 val., Tauragės kultūros centre

Pasaulio balsai
Rugpjūčio 26 d. 19 val., Tauragės Pilies kiemelyje

Naktinis Bangos piknikas: Geriausios roko baladės
Rugpjūčio 29 d. 20:30 val., Tauragės Bangos parke

Uždarymo koncertas: Didysis „Operos gala“ koncertas
Rugsėjo 14 d. 19 val., Tauragės kultūros centre

 

Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Festivalio organizatorius: VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai”
Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Tauragės raj. savivaldybė
Festivalio partneriai: Tauragės kultūros centras, Tauragės meno mokykla, Restoranas „Banga”
Informaciniai rėmėjai: Tauragės televizija TVK, Tauragės kurjeris, Tauragės žinios, Tauragės radijas
Festivalio garsas: Muzikos servisas
Rėmėjai: VILVI group

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės kultūros centras

 • Renginio laikas:

  08-17, Kt
  19:00

 • Renginio puslapis:

  Bilietai

 • Renginio kaina:

  5€