fbpx

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2019 metų balandžio 1 dieną iškrėtė pokštą. Miesto simbolį taurą papuošė lenta su intriguojančiu užrašu, ant rago užkabino R raidę. Vieni skaitė „Slemas su ragais“, kitiems pasirodė, kad „Seimas su ragais“. Tai buvo paveikus kvietimas vakare ateiti į Tauragės pilies menes, į pirmąsias performatyviosios poezijos varžybas. Tauragėje slemo reiškinys transformavosi, atliepdamas mistifikuoto miesto simbolio – tauro, idėją. Čia performatyvioji poezija, kaip ir dera savimi pasitikinčiam slemeriui, pasimatavo „tauro ragus“ ir virto išskirtinai tik Tauragei būdingu „Slemu su ragais“.

Neketiname rūpintojėlio poza sėdėti ramiai – šįmet sleminsime kaip reikiant. Už-si-čekink! Nes rugpjūčio 10 d. 20 val. Tauragės pilyje vyks performatyviosios poezijos „Slemas su ragais‘23“ varžybos.

Slemo varžybų taisyklės:
1. Skaitomi tik savos kūrybos tekstai;
2. Vienas pasirodymas trunka iki 3 min.;
3. Varžybos susideda iš trijų raundų (turėkite tris kūrinius);
4. Negalima naudoti papildomų rakandų, muziko instrumentų, fonogramų ir kt.;
5. Teksto formai, stiliui, kalbai nėra jokių apribojimų;
6. Pasirodymai vertinami auditorijos klyksmų sistemoje;
7. Nugalėtojo laukia 350 Eur vertės prizas, papildomos dovanos.

Registracija

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginys nemokamas. Daugiau informacijos 862259269 arba renata.janciauskiene@tauragesmuziejus.lt

APIE SLEMĄ TAURAGĖJE
Kuo skiriasi Tauragės slemas nuo Lietuvos slemo? Tauragėje organizuojamos slemo varžybos skiriasi vertinimo sistema. Jeigu Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose vertinimas vyksta kortelėmis, kurias atsitiktine tvarka gauna keli žmonės auditorijoje, tai Tauragėje slemo varžybų metu komisija virsta visa renginio auditorija – čia veikia vadinama „klyksmų“ sistema. Visi atėję į renginį yra betarpiškai įtraukiami, dėl to Tauragės sleme yra daugiau bendrystės jausmo nei didžiuosiuose miestuose organizuojamuose slemuose, kur anonimiškumas gilesnis, kur žmonės vienas kito taip ir lieka nepažinę. O Tauragės sleme taip nėra – visi čia yra laukiami, visi palaikomi, atsikratoma amžiaus stereotipų, kas neva gali, o kas jau nebegali būti šiuolaikinės performatyviosios poezijos kūrėjais.

📍 Organizatorius: Tauragės krašto muziejus „Santaka“
📍 Partneris: Menų festas
📍 Projektą „Slemas su ragais 2023“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė
📍 Renginys yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės Pilis

 • Renginio laikas:

  08-10, Kt
  20:00

 • Renginys baigiasi:

  08-10, Kt
  00:00

 • Renginio puslapis:

  Registracija

 • Renginio kaina:

  NEMOKAMAS