fbpx
Rugsėjo 5 d. 15 val. Pilies menėse vyks edukacinis susitikimas su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!”. Susitikimą ves Dovilė Rūkaitė ir Natalja Cheifec. Tai projekto „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“ renginys.
Artėja 5784 Žydų Naujieji metai – Roš ha Šana. Šventė prasideda rugsėjo 15 d. vakare, saulei nusileidus ir baigiasi sutemus rugsėjo 17 d. Pagrindinė Roš ha Šana apeiga yra šofaro (avino rago) pūtimas abu šventės rytus (išskyrus šabą), kuris paprastai pučiamas sinagogoje per tos dienos pamaldas.
Roš ha Šana stalą tradiciškai puošia apvali chala, apibarstyta razinomis ir obuoliai su medumi. Taip pat ant stalo puikuojasi gefilte fiš – įdarytas karpis ir daug gilią simbolinę prasmę turinčių patiekalų. Roš ha Šana taip pat laikoma baimės ir drebėjimo švente, kurios metu sprendžiasi žmonių likimai.
Didžiosios žydų rudens šventės prasideda nuo Roš ha Šana, vėliau seka dar kelios svarbios žydų šventės. Apie didžiąsias šventes, jų prasmę, ir prieš Holokaustą šalia gyvenusios žydų bendruomenės tradicijas pasakos Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės edukatorės – Dovilė Rūkaitė ir Natalja Cheifec. Natalja Cheifec pasidalins Holokaustą išgyvenusios savo šeimos istorija, kuri niekada nebus užrašyta. Tokios istorijos yra perduodamos iš lūpų į širdis.
Susitikime „Šalom, Taurage!“ renginyje.
Šiais metais Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė švenčia Europos žydų kultūros dienas burdama į tinklą mažus ir didelius Lietuvos miestelius, kur prieš karą klestėjo žydų gyvenimas ir kultūra. Šių metų šventės tema #ATMINTIS. Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenes kviečiame į muzikos vakarus, paskaitas ir tradicinių Didžiųjų žydų švenčių kulinarines edukacijas, taip saugant istorinę atmintį bei puoselėjant žydų kultūros paveldą.
Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas ir Tauragės rajono savivaldybė.
Daugiau informacijos: tel. Nr. 865556300 arba el. p. ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt
Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės krašto muziejus „Santaka“

 • Renginio laikas:

  09-05, An
  15:00

 • Renginio puslapis:

  Renginys Facebook

Panašūs renginiai