fbpx

Sausio 20-ąją dieną, 18 valandą pilies kiemelyje vyks Tauragė – Lietuvos Kultūros Sostinė 2023 atidarymo renginys. Ilgai lauktus ir ypatingus metus atidarys įspūdingas teatralizuotas šviesos bei muzikos perfomansas „Kultūros muitinė – penki keliai“.  Net 150 šokėjų, dainininkų ir aktorių pasakos sudėtingą ir daugiau nei 500 metų skaičiuojančią Tauragės krašto istoriją.

 

Šviesos instaliacijomis papuošti pilies bokštai ir transformavęsis kiemelis taps scenografijos kraštovaizdžiu ir pakvies atsigręžti į Praeities kelią, kartu keliauti Bendrystės keliu, pasigėrėti Pasaulio keliu, trumpai žvilgtelėti į Ateities kelią ir grožėtis Žaliuoju keliu. 

Pirmajam renginiui Kultūros muitinė – penki keliai“ pilies kiemelis pasirinktas neatsitiktinai, nes būtent XIX amžiaus viduryje pastatytame pilies pastate iš pradžių buvo įrengta muitinė.

Atidarymo renginyje sieksime atsiremti į savo šaknis ir papasakoti it į neišpainiojamą mazgą susipynusią Tauragės istoriją tarp Skalvos ir Karšuvos žemių, tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos, tarp katalikybės ir reformacijos. taip sukurtą ryškų ir epinį pasakojimą pristatė Tauragiškiams gerai pažįstama Kultūros centro vyriausioji renginių režisierė Algima Juščiuvienė.

Tauragiškių ir svečių lauks kvapą gniaužiantis perfomanso garso takelis, kuris palies plačiausią diapazoną: nuo kuklaus ir subtilaus lietuviškų instrumentų skambesio, iki trankaus šiuolaikinio garso. Renginio metu atveriamus Kultūros muitinės vartus vainikuos Tauragės Kultūros ambasadoriaus Liudo Mikalausko bei choro Gloria pasirodymai.

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės pilies kiemelis

 • Renginio laikas:

  01-20, Pn
  16:00

 • Renginio puslapis:

  taurage2023.lt

 • Renginio kaina:

  Nemokamas

Panašūs renginiai