fbpx

Birželio 2–spalio 15 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra festivalis, jau penktus metus apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi.

Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.

Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Šiemet per šimtmečių ir dabarties kaleidoskopą žvelgiame į miesto tapatybę bei meno kalba analizuojame miesto veidą kaustančius stereotipus. 2023 m. festivalio šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi du kartus“.

Plačiau apie KVADRATU.

Birželio 2 d.

🟨 12.00–15.00 val. Performansas „Ašies kodas“. Monika Dirsytė ir Agnė Sabulytė. Pilies aikštė
Festivalį atidarys Kultūros sostinės vardo vertas performansas AŠIES KODAS, kurį atliks performanso menininkė Monika Dirsytė ir operos solistė Agnė Sabulytė. Nepraleiskite išskirtinio reginio!

🟨 12.00–17.00 val. Bendrakūra „Aš tave myliu“. Renata Karvelis ir Tauragės kūrybinė bendruomenė. Bažnyčių g. 15
Muziejininkė ir rašytoja Renata Karvelis atliks meninį tyrimą apie Tauragę.

🟨 16.00–17.00 val. Jolitos Vaitkutės instaliacijos „(Ne)amžinos vertybės“ atidarymas. Gamtos ekspozicija
Kelis mėnesius iš sąvartyno atliekų kurta kaukolė primena apie žmonijos šiukšlių ilgaamžiškumą ir kelia žmonijos atsakomybės klausimą: ar šiukšlės yra tai, ką ateities kartoms norime palikti po savęs?

 

Birželio 3 d.

🟨 16.00–16.30 val. „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“ parodos atidarymas. Tauragės pilies menės
Pristatysime Lietuvos kultūros sostinei 2023 skirtą E. Frėjaus skulptūrų parodą, kurių unikalumas suskambės naujai Pilies menių erdvėse, transformuotose architekto Adomo Rimšelio.

🟨 16.30–17.00 val. Edmundo Frėjaus skulptūros „Moteris su sparnais“ atidengimas. Tauragės pilies kiemelis (niša prie Fotografijos galerijos)

 

Birželio 8 d.

🟨 15.00–15.45 val. Meninio tyrimo apie Tauragę pristatymas. Bažnyčių g. 15

🟨 17.00–18.00 val. Monikos Krikštopaitytės paskaita „Tarp troškimo išsiskirti ir būtinybės slėptis: autoportretiškumo fenomenas Lietuvos dailėje“. Edukacijų centras
Menotyrininkė Monika Krikštopaitytė, mokslinėje disertacijoje analizavusi Lietuvos autoportreto fenomeną, paskaitoje sieks parodyti, kad gilioji autoportreto žanro struktūra susiformavusi italų renesanso laikotarpiu (XV a.) gyvuoja iki šių dienų.

🟨 18.00–19.00 val. Edžio Jurčio parodos „Būties nerimas“ atidarymas. Pristato kuratorė Danguolė Ruškienė. Fotografijos galerija
Menininkas jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena JAV ir naujausius savo kūrinius pirmiausia stengiasi pristatyti gimtajame krašte, į kurį sugrįžta beveik kasmet. Tai – pirmasis E. Jurčio fotografijos pristatymas Tauragėje.

🟨 18.00–20.00 val. Jono Meko filmų „Zefiro Torna arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“ (1992 m., JAV, 34 min.) ir „Prarastas, prarastas, prarastas“ (1976 m., JAV, 174 min.) fragmento peržiūra. Filmus pristato režisierius dr. Audrius Stonys. Fotografijų parodos „Jonas Mekas. Sustok, akimirka…“ atidarymas. Edukacijų centras
Parodoje „Jonas Mekas. Sustok, akimirka…“ lankytojų dėmesiui pateikiama serija sustabdytų akimirkų iš Jono Meko filmo „Zefiro Torna arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“.

🟨 19.00–20.00 val. Mindaugo Kavaliausko fotografijų albumo „Lietuva: pasisveikinimo vaizdai“ pristatymas. Tauragės pilies kiemelis
Tauragės automobilių turgus pamėgęs fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas sugrįžta į Lietuvos kultūros sostinę pristatyti savo fotografijų albumo „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“.

🟨 20.00–21.00 val. Šiuolaikinio meno erdvės MEnės2 atidarymas, susitikimas su autoriais. Tauragės pilies menės
Kviečiame į Tauragės Pilies menes, kur pristatysime audiovizualaus meno bei skulptūros parodą.

🟨 21.00–22.00 val. Šiuolaikinio šokio spektaklis „Paveikslas“. Tauragės pilies kiemelis
Jaunųjų scenos menininkų Emilijos Karosaitės, Povilo Jurgaičio bei Martyno Berulio pasakojimas kviečia žiūrovus pasinerti į vieną paprastą būties prisotintą buities istoriją.

🟨 21.00–22.00 val. Judantis erdvėje Aglaja Ray tylusis performansas. Tauragės miesto erdvės

🟨 22.00–22.30 val. Aglaja Ray instaliacija „Technoteologija“ ir performansas. Šiaurinis Tauragės pilies bokštas
Specialiai šių metų festivaliui „Kvadratu“ atveriamoje naujoje erdvėje – šiauriniame Tauragės pilies bokšte išvysite Aglaja Ray (Eglės Tamulytės), kilusios iš Šakių rajono, sukurtą instaliaciją – trijų metrų aukščio robotą-požmogį.

 

Birželio 2 d. – 30 d. lauko parodos:

🟨 „Camera obscura Tauragė“ (COT) plenero darbų paroda. Pilies aikštė

🟨 „Metalistai“. Kuratoriai Renaldas Malychas ir Juozas Petkevičius. Atgimimo aikštė

🟨 Rūta Žukė. „Kaip gyveni, kunige?“ J. Viktoro Kalvano parkas

🟨 Joana P. Cardozo. „Mėlyniukės, mūsų namai yra mūsų pačių atspindys“. Kartų parko sala

🟨 Viktoras Bachmetjevas ir Vilius Dranseika „Intelektualų vieškeliai Lietuvoje“. Pikniko parkas

🟨 Bendrakūra „Aš tave myliu“. Renata Karvelis ir Tauragės kūrybos bendruomenė. Bažnyčių g. 15

 

 

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija.
Festivalis KVADRATU yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis
Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756
Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės erdvės

 • Renginio laikas:

  06-02, Pn
  12:00

 • Renginys baigiasi:

  06-08, Kt
  23:00

 • Renginio kaina:

  NEMOKAMAS

Panašūs renginiai