fbpx

Miesto šventės metu startuos jau devintus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis.

Kokybiškos muzikos festivalis dovanoja galimybę išgirsti klasikinių ir dar negirdėtų džiazo ritmų, kūrybiškoje aplinkoje sutikti kitokį save ir mėgautis unikalia patirtimi. Ir šiais metais festivalis “Tauragės džiazo dienos 2023” mėgins atitikti tiek džiazo gurmanų, tiek džiazo mėgėjų muzikinius poreikius. Skirtingose erdvėse klausytojų vertinimui pateikiama eilė koncertų ir kitų pramoginių renginių.

Kas gali būti smagiau pačiame vidurvasaryje už gerą muziką ir linksmą kompaniją?

 

Tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2023“ atidarymo koncertas

Anastasia Bukina ir Kauno bigbendas / Ukraina  – Lietuva
Koncerto svečias Viltė Kirstukaitė

Birželio 1 d., 18:00
Tauragės Pilies kiemelis

32–ją vasarą gyvuojantis legendinis Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Tomas Botyrius) kartu su džiazo vokaliste Anastasia Bukina (Ukraina) festivaliui parengė unikalią programą, kurioje girdėsime dainuojamo svingo aukso fondą. Aksominis Anastasios balsas leis mums pakeliauti atpažįstamomis džiazo melodijomis – Misty, I’ve Got You Under My Skin, The Lady Is A Tramp, Almost Like Being In Love, kurias yra dainavę ryškiausi džiazo muzikos metrai – Frank Sinatra, Louis Arsmtrong, Ella Fitzgerald, Natalie Cole ir kiti. Tuo tarpu Count Bubba ir Ya Gotta Try orkestriniai inkliuzai leis pasimėgauti Kauno bigbendo skambesiu, jo neblėstančia energija ir improvizacijų salvėmis.

Koncerte svečio teisėmis dalyvauja ir keletą kūrinių atliks mūsų krašto jaunasis talentas Viltė Kirstukaitė.
Vakaro metu vyks gyvos tapybos performansas „Improvizacijos ant drobės”. Prie festivalio veiklų jungiasi ir krašto menininkai – Sigita Flaksienė, Areta Didžionienė, Jūratė Bytautė, Rita Kaniušaitė Grikšienė. Tapysime čia ir dabar, klausant džiazo garsų.

 

Vladimiro Tarasovo knygos „Būgnininko dienoraščiai“ pristatymas

Birželio 9 d., 17:00
Tauragės Pilies kiemelis

Susitikimas su virtuozu perkusininku, kompozitoriumi, pedagogu, režisieriumi, garso ir vaizdo instaliacijų kūrėju.
Moderuoja Meilutė Parnarauskienė.

 

Vladimiro Tarasovo kvartetas

Birželio 9 d., 20:00
Tauragės Pilies kiemelis

Vladimiras Tarasovas – mušamieji, perkusija
Vytautas Labutis – saksofonai
Vytis Nivinskas – kontrabosas
Mindaugas Vadoklis – trimitas

Ypatingą dovaną – mušamųjų instrumentų pagalba prisibelsti į žmogaus širdį – turintis būgnų ir perkusijos meistras Vladimiras Tarasovas XX-ojo „Džiazo dienos Tauragėje 2023“ festivalio pagrindiniame koncerte birželio 9 d. pasirodys su ypatingu kvartetu. Scenoje maestro akomponuos talento ir beprotiškų idėjų nestokojantys bičiuliai – saksofonininkas Vytautas Labutis, kontrabosininkas Vytis Nivinskas ir trimitininkas Mindaugas Vadoklis.

„Mūsų kvarteto programos atspirties tašku taps Gobelenų ciklas, kurio dvi dalis esame pristatę 2014 ir 2015 m. „Vilnius Mama Jazz“ festivaliuose. Tai turėtų būti new bop krypčiai artima muzika, tačiau koks bus galutinis rezultatas pasakyti sunku. Viskas paaiškės koncerto metu“, − neslėpdamas šypsenos pasakoja kvarteto siela V. Tarasovas, o paklaustas apie kolektyvo sudėtį priduria: „su Vytautu ir Mindaugu esame groję tiek mano bigbende, tiek kitose kolektyvuose. Kiekvienas jų turi savitą garsą ir yra puikūs muzikantai. Man labai patinka Ornette Colemann‘o ir Don Cherry bendri darbai. Šiam pasirodymui norėjosi atrasti nemažiau spalvingą altinio saksofono ir trimito derinį, todėl iškart supratau, kad be V. Labučio ir M. Vadoklio išsiversti nepavyks.“

Perkusininkas per savo įspūdingą karjerą išmaišė didžiąją dalį žemės rutulio. Scenoje jis grojo su ryškiausiomis žvaigždėmis − Andrew Cyrille’u, Anthony Braxtonu, Thomaszu Stanko, Marku Dresseriu, Gyorgy Szabados, Kazutoki Umezu ir kt., o savo muzikinę ir audiovizualinę kūrybą yra pristatęs ne tik prestižinėse Žoržo Pompidu centro ar Čikagos šiuolaikinio meno muziejaus salėse, bet ir šimto metrų gylyje po žeme įsikūrusiuose Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) erdvėse.

 

Jaunųjų atlikėjų koncertas „Džiazo virusas 2023“

Birželio 10 d., 14:00
Tauragės Pilies kiemelis

Dalyvauja: Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendas „Jada“ (vad. Gytis Gvozdas),  LMTA Klaipėdos fakulteto Džiazo ir Populiariosios muzikos ansamblis (vad. Karolis Žioltikovas), Tauragės kultūros centro džiazo orkestras (vad. Tomas Altaravičius).

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
📍 Koncerto pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė
📍 Rėmėjai: Švytis, Onija, Kings Pica, Agava, Solregis Optika, Bekonas, Alantas, Šaukštelio studija, Diremta, Infoface, Muzikos servisas, Alyvuoges.Lt.
📍 Informaciniai rėmėjai: Tauragės žinios, Tauragės kabelinė televizija, Tauragės radijas, Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija
📍 Partneriai: Tauragės kultūros centras, Tauragės fotografų klubas Fotojūra, Tauragės krašto muziejus, Všį Žaliasis regionas, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras, Panemunės pilis, Kauno kolegijos Tauragės skyrius
Renginio informacija
  • Renginio laikas:

    06-01, Kt
    18:00

  • Renginys baigiasi:

    06-10, Št
    14:00

Panašūs renginiai