fbpx

Bendras Kauno diksilendo „DixXband“ ir Vilniaus Lindy-Hop šokių studijos „Swing Daiva” grupės projektas.

Šiais metais savo veiklos 20-metį mininti tradicinio džiazo grupė žada specialiai festivaliui paruoštą išskirtinią programą. Simboliška, jog laisve alsuojančioje Senojoje Smalininkų prieplaukoje „DixXband“ ir Lindy-Hop šokių studija „Swing Daiva” grupė žada savo ritmingu pasirodymu perkelti klausytojus į Naujojo Orleano, Čikagos gatves, iš kurių ir kilo tradicinis džiazas, diksilendas, svingas bei jo atmainos.

Kauno diksilendas „DixXband“ yra laukiamas ir vertinamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio džiazo festivalių gerbėjų. Jų pasirodymų sąraše – dešimtys džiazo festivalių ir publikos įvertinimai.

„Drauge su „DixXband“ grupės nariais norime, kad ir Tauragės džiazo festivalio gerbėjai atsidurtų tame jausme, kurį kuria tradicinis džiazas, – subtili melodijos ir ritmo harmonija, laisvės pojūtis ir improvizacija, galimybė mėgautis muzika ir gyvenimu neskubant“, – teigia „DixXband“ meno vadovas Raimundas Arnašius.

Diksilendo muzika yra ritminga, tokia, kurioje klasikos žavesį papildo vintažinis jos prieskonis. Šiuolaikinėje erdvėje diksilendo muzika skamba kaip vertingas antikvaras, kurį norisi saugoti ir juo mėgautis. Tai išskirtinio muzikos skonio mėgėjų žanras, kuris randa kelia į žmonių, siekiančių laisvės pojūčio, širdis.

„Swing Daiva Lindy Hoppers“ – profesionalūs svingo stiliaus šokėjai. Labai mylintys džiazo muziką, todėl linksmai ir energingai atlieka solo jazz, stepo ir lindy hop šokių programas. Komandos pasirodymai skleidžia pašėlusią energiją ir kartu su džiazo muzika šokėjai perduoda nuostabias emocijas žiūrovams.
„Swing Daiva“ – lindy hop pradininko Lietuvoje Ichtiandro Veliulio dukra, turinti 18 metų šokio patirties: vedant šokių pamokas, renginius, konkursus, dalyvavimas TV laidose ir bendradarbiavimas su džiazo muzikantais.

 

Tarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2023″ – kokybiškos muzikos festivalis dovanoja galimybę išgirsti klasikinių ir dar negirdėtų džiazo ritmų, kūrybiškoje aplinkoje sutikti kitokį save ir mėgautis unikalia patirtimi. Ir šiais metais festivalis  mėgins atitikti tiek džiazo gurmanų, tiek džiazo mėgėjų muzikinius poreikius. Skirtingose erdvėse klausytojų vertinimui pateikiama eilė koncertų ir kitų pramoginių renginių.

Kas gali būti smagiau pačiame vidurvasaryje už gerą muziką ir linksmą kompaniją?

 

Festivalio programa

The Dixie Hot Licks
Liepos 15 d. 18.00, Pilies aikštėje

Orkestra Mendoza
Liepos 26 d. 18.00, Pilies kiemelyje

DixXband ir Swing Daiva
Rugpjūčio 8 d. 18.00, Smalininkų senajame uoste

Gaby Moreno
Rupgjūčio 10 d. 18.30, Panemunės pilyje

Big Al & The Jokers
Rugpjūčio 30 d. 20.00, Užtvankos saloje (Bangos parke)

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

📍 Koncerto pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė
📍 Rėmėjai: Švytis, Onija, Kings Pica, Agava, Solregis Optika, Bekonas, Alantas, Šaukštelio studija, Diremta, Infoface, Muzikos servisas, Alyvuoges.Lt.
📍 Informaciniai rėmėjai: Tauragės žinios, Tauragės kabelinė televizija, Tauragės radijas, Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija
📍 Partneriai: Tauragės kultūros centras, Tauragės fotografų klubas Fotojūra, Tauragės krašto muziejus, Všį Žaliasis regionas, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras, Panemunės pilis, Kauno kolegijos Tauragės skyrius

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Smalininkų senasis uostas (Jurbarko raj.)

 • Renginio laikas:

  08-09, Tr
  18:00

 • Renginio kaina:

  NEMOKAMAS

Panašūs renginiai