fbpx

Kviečiame rugsėjo 22 d. 16 val. į Tauragės pilies menes, kur vyks diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Dalyvauja tauragiškės mokslininkės – dr. Nerija Putinaitė ir dr. Inga Vinogradnaitė. Pokalbį moderuos muziejininkė Renata Jančiauskienė, tyrinėjusi Tauragės tapatybę menininkų pasakojimuose.

Nors Tauragėje ar už miesto ribų su tauragiškiais įvyksta daug nuostabių dalykų: jie laimi, jie pasiekia, jie padaro, – tačiau ilgos distancijos perspektyvoje jie netampa herojais iš Tauragės. Niekas jų pasiekimų nesutapatina su miestu. Nesvarbu, kiek tauragiškiai išleistų gerų knygų, laimėtų svarbių lenktynių ar būtų tarp grojamiausių radijo stotyse. Per masinės žiniasklaidos antraštes džiugesio euforijai nuslinkus, Tauragė vėl virsta kontrabandininkų miestu su laiko nenutrinamomis pavardėmis.

Dešimties metų amžiaus skirtumas reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl prisimena nevienodai. Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Per dabartį atspindinčias meno formas menų festivalyje KVADRATU kalbame aktualiomis temomis, 2023-čiais tyrinėjame Tauragės tapatybę.

APIE DISKUSIJOS DALYVES:
█ Nerija Putinaitė
1989 m. baigė anuometinę Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą. Mokėsi filosofijos Vilniaus universitete. 2000 m. apgynė daktaro disertaciją, skirtą Immanuelio Kanto teisingumo sampratai. Kelis kartus stažavosi užsienio universitetuose. Dirbo LR Prezidento Valdo Adamkaus patarėja švietimo ir mokslo klausimais, buvo Švietimo ir mokslo viceministrė.
Šiuo metu dirba Vilniaus universitete, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Analizuoja Lietuvos sovietinės ir europinės tapatybės klausimus. Parašė kelias knygas, skirtas sovietinės Lietuvos tyrimams ir Lietuvos europinei tapatybei. Tarp jų, „Skambantis molis: dainų šventės ir Justino Marcinkevičiaus trilogija kaip sovietinio lietuviškumo ramsčiai“ (2019), „Nugenėta pušis: Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ (2015), „Trys lietuviškosios Europos: tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje“ (2014), „Nenutrūkusi styga: Prisitaikymas ir pasipriešinimas sovietų Lietuvoje“ (2007).

█ Inga Vinogradnaitė
Politikos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentė, Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narė. Inga Vinogradnaitė yra paskelbusi mokslinių straipsnių tarptautiniuose bei Lietuvos leidiniuose, yra periodinių mokslo leidinių redakcinių kolegijų narė. Jos moksliniai interesai apima viešosios erdvės, politinio atstovavimo, istorinės atminties ir atminties politikos, sakytinės istorijos klausimus.

Menų festivalį „Kvadratu“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Festivalis yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

 

Kiti festivalio „Kvadratu“ renginiai:

08 28 19.00 Ekskursija dviračiais po KVADRATU lauko parodas: susitikimas su parodos „Kaip gyveni, kunige?“ autore Rūta Žuke, parodų kuratoriumi Juozu Petkevičiumi ir Meninio tyrimo apie Tauragę autore Renata Karvelis.

09 22 16.00 Diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Dalyvauja dr. Nerija Putinaitė, dr. Inga Vinogradnaitė, moderuoja Renata Jančiauskienė. Tauragės pilies menės

09 22 18.00 Ekskursija dviračiais po lauko parodas: Susitikimas su parodos „Metalistai“ kuratoriais Renaldu Malychu ir Juozu Petkevičiumi.

09 29 18.00 Tado Kazakevičiaus fotografijų parodos „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ pristatymas. Gyvas Pijaus Džiugo Meižio muzikos pasirodymas. Paroda eksponuojama iki 10/15

10 07 Ekskursija dviračiais po KVADRATU parodas: susitikimas su parodos „Camera Obscura Tauragė“ autoriais ir Tado Kazakevičiaus parodos „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ lankymas

Renginio informacija
 • Renginio vieta:

  Tauragės pilies menės

 • Renginio laikas:

  09-22, Pn
  16:00

 • Renginio puslapis:

 • Renginio kaina:

  NEMOKAMAS