fbpx

Sausio 20 dieną Pilies kiemelyje duotas startas Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės metams. Kartu pasitikti ilgai lauktų ir ypatingų Tauragei metų į rūke paskendusį pilies kiemelį suplūdo daugiau nei 1500 tauragiškių, kur Kultūros metus atidarė teatralizuotas šviesos bei muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“.

Pirmajam renginiui, Kultūros muitine patapusioje Tauragėje, Pilis pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent XIX amžiaus viduryje pastatytame pastate iš pradžių buvo įrengta muitinė. Penktadienio vakarą, atsiveriant Kultūros muitinės vartams, skambėjo smuikininkės Agnės Gečaitės, Ateities kelio ambasadarorės, atliekami kūriniai. Papasakota daugialypė Tauragės krašto istorija, kuri, pasak renginio režisierės Algimos Juščiuvienės, susipynusi it neišpainiojamas mazgas.

Perfomanso, kuriame dalyvavo net 150 šokėjų, dainininkų ir aktorių, pagrindinis siekis buvo Tauragės istoriją atskleisti moderniai. Prie keturių pilies bokštų išsirikiavo istoriją įkūnijantys personažai – šauliai, knygnešiai, žydai, pasieniečiai, dvariškiai.

Ne vieno širdį suvirpino koordinuotas pilies langų įžiebimas, netikėtai žiūrovų dėmesį atplėšęs nuo kiemelio centre įrengtos apvalios scenos. Languose vaidinę, groję, šokę ir kasdienį gyvenimą vaizdavę kultūros atstovai sukūrė jungtį tarp praeities ir ateities, simboliškai pabrėždami, jog tiek šie mums ypatingi metai, tiek miesto ateitis, yra visų mūsų rankose.

„Kaip ir kiekvienas žmogus, taip ir miestas nueina savo kelią, o šiandien mes einame daugiau kaip 500 metų skaičiuojančios Tauragės istorijos keliu. Pasidžiaukime, kokį kelią nuėjome ir kas mes esame“,– kalbėjo rajono meras Dovydas Kaminskas.

Meras pasidžiaugė, kad nors tauragiškiai tapo Europos ir pasaulio žmonės, jie nepamiršta savo šaknų, o kalbėdamas apie kultūrą, ją prilygino ketvirtai kėdės kojai, be kurios mes tiesiog nugriūtume ir pasimestume.

Į Kultūros sostinės atidarymo renginį atvykęs Kultūros ministras Simonas Kairys atkreipė dėmesį, kad Tauragė yra unikali: „Čia ir pasienis, ir susiduria įvairūs etnografiniai regionai, galų gale tai ir knygnešių miestas, ir miestas, kuriame savo vietą rado kultūros žmonės“,– kalbėjo ministras.

Tauragės kultūros sostinės renginį vainikavo Tauragės kultūros ambasadoriaus Liudo Mikalausko bei choro „Gloria“ pasirodymai.