fbpx

Jau šią savaitę, šeštą kartą vyksiantis muzikos ir menų festivalis „Menų Festas“, užims Tauragės pilies erdves. Festivalis, kiekvienais metais plečiasi ir Tauragei švenčiant Lietuvos Kultūros Sostinės metus jis grįžta su programa, kuri turėtų nepalikti abejingų.

Tauragėje vyksiantis festivalis „Menų Festas“ šiais metais vyks rugpjūčio 10-12 dienomis Tauragės Pilyje. Trys dienos, kupinos alternatyvaus roko bei elektroninės muzikos, o gal lyrinių ar akustinių skambesių? Šiais metais festivalyje pasirodys tokie atlikėjai ar grupės, kaip: Abudu, Gabrielė Vilkickytė, Lukas Pilkauskas, tas, Abii, diso.kognityvas, bei daugelis kitų.

Pauliaus Žižiliausko nuotraukos

 

Po pagrindinės festivalio dalies Tauragės Pilies kiemelyje veiksmas persikels į vandenlenčių parką Liberty Beach, kur savo namų aikštelėje prie pulto stos elektroninės muzikos atstovai Clicklounge ir Zakmina, kuriantys vakarėlius didžiausiose Lietuvos ir Europos šokių aikštelėse. Kartu su jais pasirodys ir gerai atpažįstami elektroninės muzikos vardai Roe Deers ir Shurmin Nikita.

Be muzikinės festivalio dalies, rugpjūčio 10 dieną bus atidaroma Parodų instaliacija, „Tunelis“, kurioje festivalio metu bus eksponuojami devynių fotografų darbai bei Fotografo Pauliaus Žižliausko personalinė paroda „Mama Nesužinos“ dokumentuojanti jauno žmogaus potyrius ir išgyvenimus sezoninio darbo metu, kurią bus galima išvysti Tauragės pilies bokšto galerijoje iki pat rugsėjo 10 dienos.

Pauliaus Žižiliausko nuotraukos

Tą pačią, rugpjūčio 10 dieną, vyks pokalbiai, kurių metu bus kalbinami du muzikos srities atstovai: grupės „diso.kognityvas“ vokalistas Justinas Viskantas ir grupės „Abii“ būgnininkas Tautvydas Tomkus. Pirmos festivalio dienos vakarą triukšmingai uždarys kartu su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“ organizuojamos performatyviosios poezijos varžytuvės – „Slemas su Ragais“.

Grupė „tas“ jau trečius metus iš eiles pasirodys Menų Feste. Jų patirtis, pokyčius bei prisiminimus iš ankstesnių lipimų ant Menų Festo scenos galite išvysti „YouTube“ platformoje.

 

 

Pagrindinis organizatorių festivalio tikslas yra suteikti terpę pradedantiesiems menininkams pasireikšti, tuo pat metu atnešant šiokią tokią kultūrinę „duoklę“ Tauragės miestui. Dalyvavimas festivalyje ir jo veiklose yra visiškai nemokamas, kadangi yra vykdomas iš Lietuvos Kultūros Tarybos, Europos Solidarumo Korpuso, Tauragės rajono savivaldybės bei Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 projektinių lėšų.

Renginio nuoroda.