fbpx
Apie projektą

Apie projektą

Kultūros sostinės vizija – garsinti Tauragę, kaip savo istoriją priimantį, gyventojams ir svečiams iš viso pasaulio atvirą miestą su kultūriškai aktyvia bendruomene ir kūrybai įgalintu jaunimu.

 

Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis jungti skirtingas konfesijas, miestus partnerius, tautas, sukuriant naujus savitarpio supratimo tiltus, skatinti kultūros, švietimo, socialinių paslaugų ir verslo sričių bendradarbiavimą, kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis su visa Lietuva.

Tauragė – „Kultūros muitine“ primins, jog miestas ne tik įsikūręs pasienio zonoje, tačiau čia nuo seno vyko kultūriniai mainai, čia susikirsdavo ir Lietuvos etnografinių regionų ribos bei tranzitiniai keliai.

Tauragės miesto istorija ir raida yra neatsiejama nuo kelio. Ir nesvarbu, kuriuo bekeliautume – sausumos, jūros ar oro. Tauragės kultūros muitinė 2023 pakvies atsigręžti į Praeities kelią, kartu keliauti Bendrystės keliu, pasigėrėti Pasaulio keliu, trumpai žvilgtelėti į Ateities kelią ir grožėtis Žaliuoju keliu.

Kultūros muitinės departamentas suteiks galimybę keliauti be saugos diržų, stebėjimo kamerų, griežtų patikrinimų ar mokesčių.

Apie Tauragę

Tauragė – tai miestas įsikūręs pasienio zonoje, kur nuo seno vyko kultūriniai mainai. Miesto istorija neatsiejama nuo kelio – čia susikirsdavo Lietuvos etnografinių regionų ribos, tranzitiniai bei autentiški knygnešių keliai. Persipynusi istorija tarp skirtingų regionų, konfesijų, nulėmė daugialypį Tauragės identitetą ir unikalų kultūrinį tapatumą.

Vos čia atvykus svečius pasitinka vilnijanti miesto upė Jūra, kurią savo šešėliu dengia didinga Tauragės pilis. Geriau pažinti miestą, svečius pakvies Tauragės krašto muziejus „Santaka“ bei įstabaus grožio Švč. Trejybės bažnyčia. Pasižvalgyti po Tauragės rajono panoramą siūlys Pagramačio piliakalnis. Tauragė – atvira visiems: nuotykių ištroškusių lauks Tauragės nuotykių, o nusprendusių atsipūsti ir pasigrožėti miestu Upės Jūros parkas. Čia kiekvienas gerai įtempęs ausis išgirs anksčiau veikusios geležinkelios stoties traukinių aidą, o pakėlęs akis į dangų, išvys skriejančius aero klubo narių lėktuvus.

Tauragė – tai miestas, kur gamta ir žmonės kuria gyvenimą, kur rytojus kuriamas šiandien!

Apie Tauragę